Potřebujete poradit? Volejte 606 456 619

Jak vybrat umělý trávník!

 

 

Vše o umělé trávě

Myslíte si, že zelený trávník je krásný, ale nevíte přesně který je nejvhodnější?  Tráva na druhé straně vždy vypadá zeleněji. Naštěstí umělý trávník nabízí řešení! Po celý rok si můžete užít skvělý zelený koberec, aniž byste museli provádět jakoukoli údržbu. Kdo říká, že tráva je na druhé straně zelenější, má pravdu, pokud jde o váš trávník. Koupit dobrou falešnou trávu není snadné. Na trhu je obrovský výběr. S našimi tipy uděláte nejlepší nákup! Můžete si také přečíst o nejlepším umělém trávníku v daném okamžiku.

Obsah

Luxusní novinky umělé trávy roku 2022-23

 Je to všestranná skvělá volba, ideální pro zákazníky s dětmi i domácími mazlíčky. Umělý trávník vyrobený z vláken polymeru PE-PP, nabízí možnost zdravého, svěžího a prakticky bezúdržbového povrchu po celý rok. Výrobce garantuje UV stabilitu 10 let.

 • MIRACLE 40 umělý trávník
 • EUROPARQUE 40 umělý trávník
 • WAVE 50 a 70 umělý trávník
 • SCENIC Jutagrass
 • GREENVILLE Jutagrass
 • ELYSSE 87 umělý trávník

Nejprodávanější  umělé trávníky  roku 2022

TOP produkt, který doporučujeme MIRACLE 35-40   při osobním odběru cena 399,-Kč/m2

Vyhledat výsledky pro Desktop (Medium)

Levné umělé trávníky - koberce

 • Levný umělý trávník EUROGREEN
 • TENTONPARQ 18 umělý trávník
 • BRETONIERE 20 umělý trávník
 • Výhodný nákup zlevněných zbytkových rolí
 • Nabídky umělé trávy
 • Objednejte si levnou umělou trávu online
 • Nejlepší levná umělá tráva BALKON
 • Co musíte určitě vědět při nákupu umělého trávníku
 • Pár typů k výběru, jak se při nákupu rozhodnout nejlépe
 • Závěr

Nejprodávanější umělé trávníky roku 2020/21 

 • S umělým trávníkem MEADOW se už nikdy nebudete muset starat o údržbu své zahrady. A přesto to vypadá skvěle. Má sytě zelenou barvu, ale stále je velmi realistický. Sotva jej odlišíte od skutečné trávy. Ať už se jedná o vaši terasu, verandu, balkon nebo zahradu, tato umělá tráva je doma na všech trzích. Kromě toho si jej můžete snadno nainstalovat sami. Je to velmi silná umělá tráva, která vydrží dlouho. Udržitelný nákup! A bez údržby. Poměr ceny a kvality je dokonale vyvážený. Tráva nebude na druhé straně nikdy zelenější. Díky své jemnosti je velmi oblíbený mezi maminkami, které mají malé děti.
 • Zelený koberec  ELYSSE vypadá super realisticky. Je to zelený trávník s tu a tam nenápadným trsem sušené trávy. Díky tomu je umělý trávník k nerozeznání od skutečné věci. Váš trávník bude vždy vypadat úhledně a uklizeně, aniž byste museli zvedat prst. Ušetříte také peníze za drahého zahradníka. Není to umělá tráva, která vydrží na krátkou dobu, ale na dlouhou dobu. Je to vynikající investice, která vás bude bavit dlouho.  A vaše děti taky!  Vypadá krásně a má tlumící účinek, pokud dítě spadne. Obojstranně výhodná situace! 
 • Už vás unavuje, že budete muset sekat trávu už popáté? A pak to stejně nevypadá nic moc. S kobercem GARDEN  Grass to ukončíte. Ve všech ročních obdobích máte k dispozici skvělý hustý a zelený trávník. To okamžitě podpoří vaši zahradu nebo balkon. Ať už si na něj chcete lehnout sami nebo na něj nechat své dítě plazit, všechno je možné. Tato falešná tráva je také ideální pod trampolínu nebo bazén. 
 • Na začátek Vám musím říct, že  umělá tráva GREENVILLE S   má přirozený vzhled. Musíte se podívat podruhé, abyste zjistili, že je to umělá tráva místo skutečné. S těmito zelenými čepelemi,  prokládané hnědým vláknem imitující suchou trávu, zcela vyzdvihne Vaší zahradu nebo balkon. Je to, jako by přišel drahý zahradník, aby vám uklidil trávník. A to po celý rok, ve všech ročních obdobích! Je to velmi vhodná tráva na opalování nebo hraní. Nejen, že si to můžete užít, ale budete se bavit s těmito skutečně vypadajícími trávníky s umělým trávníkem s celou rodinou. Tento umělý trávník se vyrábí i ve variantě SPRING, který nemá suché hnědé vlákno,ale velmi pestré zelené vlákno, které délá tuto trávu vyjímečnou svou živou zelenou barvou. 
 • Travní koberec SCENIC  lze mezi umělou trávou nazvat Porsche. Už nikdy se nemusíte dívat na sekačku v kůlně. A to vám ušetří spoustu času a práce, kterou můžete věnovat zábavným věcem! Tráva má vysokou hustotu. Vypadá to jako skutečná tráva. Je propustná pro vodu, takže se nemusíte bát, že vám během prudkého lijáku náhle zahltí zahradu. Dopřejte svému balkónu, střešní terase nebo verandě kompletní proměnu se SCENICEM. Vaši sousedé budou žárlit!
 • Umělý trávník VIRGIN nebo GREENVILLE 15  je svým vlasem nižší umělý trávník, ale nijak to neubírá na jeho kvalitě. Díky svému přirozenému vzhledu dokonalým doplňkem zahrady, balkonu nebo střešní terasy. Kromě toho je to krásná dekorace pro stany, vybavení dětských hřišť nebo jako běhoun. Umělá tráva je vyrobena ze zelené, UV odolné monofilové příze (polyetylén). Spodní / zadní strana je propustná pro vodu.

Druhy umělých trávníků

Umělý trávník prošel  v posledních letech dlouhou cestou a výrobci vyvinuli hodně způsobů, aby vypadal  trávník jako skutečný a přiblížil se, co nejvíce realitě.

Trávníky rozlišujeme podle:

 • Materiálu (PA, PP, PE, Nylon)

kombinace PE rovného vlákna a PP texturovaného podkladu je nejlepší způsob, jak vytvořit umělý trávník s optimální kombinací vlastností pro každodenní rodinné použití. PP texturovaný podklad trávníku se zvýšenou tuhostí, aby pomohl podpořit delší stébla trávy ze spodní části, což zvyšuje schopnost trávníku napřímit se. PE příze rovného vlákna umožňuje, aby byla tráva měkčí na dotek a umožnila lepší odolnost proti opotřebení v chladném počasí.

 • Výšky vlasu (nízká, střední vysoká)
 • Použití ( hřiště, domácí, kolem bazénů)
 • Funkce

 

Levné umělé trávníky

Koupit levnou umělou trávu? To může stát spoustu peněz. Přemýšlejte o tom jako o investici. Nikdy nemusíte investovat peníze do všech druhů produktů, aby váš trávník vypadal dobře nebo zaplatit za drahého zahradníka. Vždy vám může být  poskytnut krásný umělý trávník! Co když máte nízký rozpočet, ale přesto si chcete užít výhody umělého trávníku? Využijte následující tipy pro Váš  rozpočet!

Výhodný nákup zlevněných zbytkových rolí

Koupit levnou umělou trávu? Zvažte nákup množství v akci. Jedná se o poslední metry na roli, které jsou vždy nabízeny se slevou. Můžete toho využít! Pokud budete mít štěstí, tak se můžete trefit přímo do Vašeho rozměru. 

 • Nejlepší levná umělá tráva?  Chcete si levně užít umělou trávu? S umělou trávou BALKON ušetříte spoustu peněz! Je to trávník, který dodá vašemu balkónu, terase nebo zahradě podporu. Kromě toho ho můžete snadno srolovat a odvézt do kempu nebo na dovolenou. Můžete ho použít jako podložku na na opalování, ale je také ideální pro hraní dětí. Nabízí dokonalý povrch pro herní zařízení nebo váš zahradní nábytek. Kromě toho má vynikající poměr ceny a kvality. Za malou cenu se stanete majitelem tohoto krásného a praktického trávníku! Nabízíme na nopech (měkčí) nebo bez nopů.
 • A když si trochu přidáte, tak můžete zvolit již jehličkový umělý trávník EUROGREEN, který Vám již zajistí výborný pocit imitace umělého trávníku. Trávník je perforovaný, zajišťuje odtok vody a lze použít na balkony, terasy i kolem bazénů.

 

Co musíte určitě vědět před nákupem umělé trávy

Jaké druhy umělé trávy jsou na trhu? Umělá tráva se také nazývá falešná tráva. Určitě jste si všimli, že existuje mnoho druhů umělé trávy. Který z nich je pro vás vhodný, závisí na účelu, pro který jej chcete použít. Pokud si ji koupíte hlavně pro své děti, které si na ní hrají, budete potřebovat jinou falešnou trávu, než když na ní chcete hrát fotbal.  

Pokud chcete hrát fotbal na umělém trávníku, musí to být trávník zátěžový.  Tímto způsobem máte menší šanci, že se roztrhá. Kromě toho doporučujeme místo travnatého koberce použít mírně vyšší vlas. Nakonec lze rozlišit délku a barvu. Jedná se především o osobní preference. Nejviditelnější možností je zelená. Barevná umělá tráva, je však také velmi oblíbená. To samozřejmě nedává přirozený vzhled, ale velmi vyjímečný efekt. Proto jsme určitě fanouškem barevné umělé trávy. Je jiná doba!

Která umělá tráva je vhodná pro můj balkon? Hledáte umělou trávu pro svůj balkon? Velkou výhodou je, že na balkóně potřebujete jen malý kousek umělé trávy. Umělá tráva na vašem balkonu je navíc více chráněna než na zahradě. Ujistěte se, že používáte umělou trávu, která je propustná pro vodu, abyste neměli holý balkon s jasnou sprchou. Je to zejména osobní preference, která umělá tráva vám připadá příjemná. Chcete si na něj sednout nebo na něj nechat hrát své dítě? Pak volte měkkou  vlákninu. Pro Váš balkon nemusí být vždy příliš drahá.

Co stojí umělá tráva? Na to, co umělá tráva stojí, neexistuje jediná odpověď. Závisí to na řadě faktorů. Jmenovitě kvalita umělé trávy a to, zda ji pokládáte nebo si ji necháváte pokládat sami. V druhém případě je to samozřejmě dražší. Pokud chcete získat dobrou představu o tom, co stojí umělá tráva, vždy si spočítejte cenu za metr čtvereční. Pokud se k tomu přidají stavební náklady, budou zahrnuty. Tímto způsobem můžete vzájemně porovnávat ceny a zjistit, jaký je pro vás nejlepší poměr ceny a kvality. Pokud chcete ušetřit peníze, je vhodné počkat na nabídku.

Závěr

Nákup umělé trávy není vůbec jednoduchý!V případě, že si stále nejste jisti tou správnou volbou? Pomůžeme vám na cestě k nejlepšímu výběru! Než provedete nejlepší volbu, nezapomeňte na následující.

Kde to leží? Jak velký je povrch, který má být položen? Chystáte se to položit sami nebo to necháte položit? Co za to chcete utratit? Co s tím chcete dělat? Pravost Chcete, aby váš umělý trávník vypadal co nejpravděpodobněji. O tom, jak umělá tráva skutečně vypadá, rozhoduje řada faktorů. Nejprve má barva. Pokud se rozhodnete pro velmi jasně zelenou, je dobré vidět, že tráva není skutečná. Jedna barva zelené navíc dává nepřirozený vzhled. Takže jděte na směs různých odstínů zelené. To dává celé věci přirozený vzhled. Existují  druhy umělé trávy se suchým výhonkem mezi nimi. Pak je zcela nemožné je skutečně rozlišovat!  Účel ? Pomyslete na účel, pro který chcete  umělý trávník koupit. Pokud plánujete zřízení hracího vybavení, jděte na travnatý koberec. Jsou výhodné a robustní. Pokud se na něm chcete opalovat nebo na něj položit zahradní nábytek, je ideální volit do poloviny výšky s měkkým vláknem. Můžete na něm tiše sedět nebo ležet. Je umělá tráva určena pro aktivity a sport? Pak potřebujete pevné a husté vlákno.  Nakonec délka a hustota určují kvalitu umělé trávy. Vidíte, že čím více vlasů je na umělé trávě na centimetr, tak to vypadá. Dodá vašemu trávníku realistický vzhled. Kromě toho je délka velmi určující. Máte rádi krátký trávník nebo dáváte přednost mírně přirozenému vzhledu? Váš trávník bude stejně zdravý a dobře upravený. A nemusíte se na to ani dívat. Investujte do dobré umělé trávy, protože vás to bude bavit dlouho!

Hodně zdaru Vám přejí  EURO KOBERCE s.r.o.