Potřebujete poradit? Volejte 606 456 619

Jak položit umělý trávník? Návod a postup pokládky.

Jak mám položit umělou trávu ? Umělou trávu umíte položit sami!
  
 

Zde je  10 kroků, které vás provedou procesem položení umělé trávy pro dokonalý trávník: 

 

 1. Příprava půdy: Odstraňte veškerou existující trávu, plevele a kameny z plochy, na kterou chcete položit umělou trávu. Ujistěte se, že povrch je hladký a rovnoměrný. Připravte si lopatu a kolečbar a odstraňte starou trávu a listí. Ujistěte se, že vykopete podloží asi 5 centimetrů hluboko. Poté vyrovnávejte půdu co nejlépe pomocí hrábě.

  1n  
 2. Vytvoření zpevněného podkladu: Naneste základovou pískovou vrstvu. Doporučuje se vyhloubit povrch a doplnit ho zpevňujícím materiálem, jako je třeba drcený kámen, štěrk. Zajišťuje to stabilitu a odvodnění.  Položte vrstvu o tloušťce 3 až 5 cm. 2n

 3. Zakládací vrstva: Na zpevněný podklad položte vrstvu geotextilie, která zabraňuje růstu plevelů a zlepšuje odvodnění. Pro správnou přípravu podkladu pro umělou trávu je důležité zalít pískový základ vodou a použít vibrační  válec, abyste písek dobře zhutnili. Následně pečlivě vyrovnejte pískový základ. Toto je velmi důležité, protože umělá tráva se přizpůsobuje povrchu na kterém je položena. 

 4. Položte geotextilii : Rozprostřete tenkou vrstvu písku pod geotextilií a rovnoměrně ho roztlačte. Tím se vytvoří stabilní a vyrovnávací povrch pro umělou trávu. Položte geotextilní/nevláknovou textilii na pískový podklad a případně ji na rohových částech upevněte pomocí umělých trávových háčků. Tímto se zabrání průniku kořenů nebo plevelu a zajišťuje se, že na umělé trávě nevzniknou prohlubně při hraní a skákání.

 5. Připravte umělý  trávník: Rozbalte váš umělý trávník na povrchu a nechte ho se aklimatizovat na slunečním světle po dobu několika hodin.Rozviněte umělou trávu a vyrovnejte případné záhyby. Věnujte pozornost směru chlupů (směr, kterým stébla trávy rostou). Pokud musíte spojit nebo položit vedle sebe více kusů trávy, ujistěte se, že směr chlupů na všech rolích je stejný!5nv

 6. Přizpůsobení rozměrů: Vystříhněte umělou trávu na požadované rozměry, tak aby přesně zapadly do vaší zahrady. Použijte ostré nůžky nebo nůž s hladkým ostřím. Pokud je plocha širší než 4 metry, budete potřebovat spoj. Dbejte pečlivě na to, aby směr chlupů byl stejný. Poté přeložte umělou trávu a z obou stran ořízněte okraj o 2-3 centimetry (mezi vlákny). Přiložte je k sobě a zkontrolujte, zda jsou správně položeny.

 7. Připojení, napojení jednotlivých kusů trávy: Pokud máte více kusů umělé trávy, spojte je pomocí lepicího pásku nebo speciálního lepidla na umělou trávu. Ujistěte se, že jsou spoje pevné a bez viditelných mezer. Po oříznutí okrajů znovu přeložte umělou trávu a umístěte umělou trávovou pásku pod spoj. Opatrně přeložte umělou trávu zpět a důkladně ji přitlačte. Po zhruba hodině se lepidlo zatvrdí a spoj bude pevně spojený.

 8. 7

 9. Připevnění trávy a úprava dle potřeby : Upevněte okraje trávy pomocí hřebíků nebo speciálních kotviček pro umělou trávu. Ujistěte se, že jsou okraje pevné a nepohybují se. Existuje velká pravděpodobnost, že umělá tráva nebude správně vyhovovat rozměrově při překážkách, jako jsou zdi apod. Umělou trávu můžete jednoduše upravit tak, že ji těsně přitlačíte ke zdi a pomocí nože nebo skalpelu odstřihnete přebytečnou část trávy.

 10. Připevněte umělou trávu pomocí háčků.

  Vaše umělá tráva je položena! Jste téměř hotovi. Použijte speciální háčky pro umělou trávu k upevnění trávníku. Zatloukněte háčky ve vzdálenosti 50 cm podél okrajů umělé trávy. 

  9
 11.  Vyčesávejte umělou trávu :

  Protože umělá tráva je dodávána v roli, je plochá, stlačená. Stačí ji pouze pročesat smetákem nebo jinou tvrdou metlou a vypadá perfektně. Teď jste připraveni na poslední krok. Zametání a zalévání: Použijte koště nebo mechanický zametací stroj na rozčesání vláken trávy proti směru růstu. Poté důkladně zalijte trávník vodou, aby se usadil.

Užijte si to!

Vaše nové umělé trávní pole vypadá nádherně. Pošlete nám fotku, vezměte si něco osvěžujícího k pití a užijte si to!

11

 

Co budu potřebovat k položení umělé trávy?

 1. Pracovní rukavice: Tyto chrání vaše ruce během práce.
 2. Lopata: K přípravě a vyrovnání půdy.
 3. Kolečko: K přepravě materiálů, například písku.
 4. Písek: Potřebujete dostatečné množství písku, přibližně pro výšku 3 až 5 centimetrů, které se položí pod celou plochu umělé trávy.
 5. Hrábě: K rovnoměrnému rozložení písku a upravení povrchu.
 6. Záhradní hadici: K zalévání plochy a srovnání písku.
 7. Válec nebo vibrační žebřinový válec: K utužení písku a vyrovnání povrchu.
 8. Rovný prut nebo laťka: K vytvoření rovného okraje při řezání a pokládání trávy.
 9. Geotextilii, plátno : K zabránění růstu plevelu a udržení stability podkladu.
 10. Odlamovací nůž na koberce : nůž, který se používá k přesnému řezání umělé trávy.
 11. Pásku k podlepení  umělé trávy: Slouží k připojení jednotlivých dílů umělé trávy.
 12. Kladivo a háčky na umělou trávu: K upevnění trávy k podkladu.
 13. Kartáč, koště na umělou trávu: (Nebo kartáč/metla s tvrdými štětinami) Používá se k rozčesávání a vyčesávání umělé trávy, aby vypadala přirozeně a udržovala se.

Doufám, že vám toto seznam vybavení pomůže při pokládání umělé trávy.

 Jak dlouho mi bude trvat položení umělého trávníku?

S pokládkou umělé trávy závisí doba trvání na několika faktorech. Průměrně naši zákazníci potřebují asi 2 hodiny na instalaci obdélníkového umělého trávníku o rozměrech 10 metrů na 4 metry, nebo přibližně 6 hodin včetně přípravy podkladu. Je však třeba si uvědomit, že doba se může lišit v závislosti na různých faktorech.

Pokud je zahrada širší nebo užší než 10 na 4 metry, bude potřeba provádět řezání a/nebo spojování dílů. To samozřejmě zabere více času. Stejně tak je to i u zakřivení a rohů. Pro dokonalé dokončení je také zapotřebí mírně pevná ruka. Trávník neslepujte za děště.

Je tedy důležité mít na paměti, že doba trvání pokládky umělé trávy se může lišit a závisí na individuálních okolnostech a dovednostech.

Máte-li málo času nebo raději necháte instalaci umělé trávy na profesionálech, nejste sám: více než 75% našich zákazníků si zvolilo tuto možnost. Kontaktujte nás a nechte si umělou trávu položit odborníky. Rádi vám pomůžeme s instalací vaší trávníku.

Potřebujete radu při pokládání umělé trávy?

Pokládání umělé trávy není složitý úkol. Nicméně, pokud to děláte poprvé, může se vám vybavit mnoho otázek. V takovém případě se  můžete vždy na nás obrátit. Klidně nás kontaktujte na telefonním čísle 606 456 619 nebo navštivte naši prodejnu na Praze 9, Poděbradská 594/13, kde v klidu zaparkujete  a prohlédnete nejprodávanější umělé trávníky a jejich rozdíly.  Naši zaměstnanci vám rádi poskytnou praktické tipy pro samotné pokládání umělé trávy nebo pro nákup umělé trávy.

Těšíme se na Vás EURO KOBERCE