Potřebujete poradit? Volejte 606 456 619

Nejčastější dotazy při výběru umělé trávy

Nejprodávanější umělé trávníky a jak je vybrat?

Jak máme  udržovat umělý trávník?

Jaká je jeho životnost, jak dlouho vydrží umělý trávník?

Jak položíme umělý trávník?

Nejčastěji k nám chodí zákazníci s problémem růstu živého trávníku a chtějí živý trávník nahradit umělým trávníkem. 

Zde máme pro Vás pár tipů při rozhodování druhu umělé trávy.

UMĚLÉ TRÁVNÍKY III.GENERACE

tak nazýváme umělé trávníky vyšší cenové kategorie, které jsou již perforované a jejich životnost je prokázána po tři generace!

 

Kde všude mohu trávník použít?

umělý trávník můžete použít jak v interiéru , tak i venku. nejvíce se používají na balkony, terasy, předzahrádky, střešní terasy  a hlavně u bazénů. Umělé trávníky jsou velmi praktické a některé až k nerozeznání od živého trávníku. 

Na trávnících třetí generace můžete i parkovat. Jsou velmi odolné a vydrží i takovou zátěž.

Musím umělý trávník lepit ?

Na přírodním podkladu se trávník lepit nemusí. Jeho stabilitu a větší trvanlivost docílíte pískovým posypem. Na pískový posyp však nelze použít jakýkoli písek. Je důležité, aby nebyly kamínky moc ostré, jinak by mohly rozřezávat vlákna travního koberce. Také nesmí obsahovat moc křídy, aby potom trávník neprášil. Obecně doporučujeme křemičitý písek.

Můžeme nechat umělý trávník v zimě venku?

Ano, samozřejmě můžete. Není třeba je na zimu uklízet, jelikož jsou vyráběny z vláken odolným všem povětrnostním podmínkám.  Trávníky je třeba jen dobře ukotvit, aby Vám při silném větru neodletěly. Umělé trávníky třetí generace jsou všechny perforované ( děrované) , což jim umožňuje průtok vody a tím pak voda na trávníku nezamrzá.V žádném případě nemusíte mít strach, že by se vám na umělém trávníku udělal rybníček. Samotný travní koberec je ušit tak, aby propouštěl vodu. Aby však této vlastnosti bylo docíleno, musíte k tomu uzpůsobit i povrch, na kterém bude umělý trávník položen. Více o pokládce umělého trávníku se dočtete zde.

 

Mění umělý trávník barvu při vystavení slunci?

Umělé trávníky třetí generace mají všechny UV filtr, který zabraňuje vyšisování.  Levné, plstěné trávníky mít UV filtr nemusí a pak zde dochází k šisování.


Jak udržíme umělý trávník čistý?

Trávníky ve venkovních prostorách nijak zvlášť nečistáme. Můžeme je prohrábnout hráběmi, vystříkat hadicí s vodou, vyfoukat fukarem na listí nebo zamést koštětem.Krásné na umělých trávnících je právě to, že jsou téměř bezúdržbové. Na úklid budete potřebovat smeták s tvrdším vlasem nebo běžný vysavač. Těmito nástroji dovedete odstranit například spadané listí, nebo „postavit“ sleželé vlasy trávníku. Pro odstranění větších nečistot můžete použít vlhký hadr na trávníky, které jsou instalovány na uzavřeném prostoru. A na trávníky v prostoru, například okolo bazénu, můžete použít proud vody (z hadice). Více se o něj starat nemusíte.

Stane se, že vypadávají vlákna?

Tento faktor závisí na typu umělého trávníku, který si vyberete a na způsobu jeho používání. Nelze tedy zobecnit informaci o vypadávání vláken na všechny druhy a typy umělých trávníků. Na druhou stranu jsou vlákna pevně všita do podkladu a tak drží velmi dobře i při zvýšené námaze. Takže se rozhodně nemusíte bát, že byste za rok měli „vypelichaný“ trávník. Zpravidla trávník vydrží cca 10 let.

 

LEVNÉ PLSTĚNÉ UMĚLÉ TRÁVNÍKY

Jakou výhodu mají nopy na rubu trávníku?

Jsou to takové špuntíky na rubové straně koberce, které mají za úkol zvednout trávu ze země, aby pod ní mohla odtékat voda. Trávníky třetí generace tyto nopy nemají, jelikož jsou děrované a lehce edy voda proteče.

Mohu si trávník položit sám?

Podívejte se na zde na posup pokládky umělého trávníku a pak se rozhodněte jestli si trávník položíte sami nebo e obrátíte na profesionály.

Jaký trávník je vhodný pod bazén?

Pod bazény doporučujeme levné plstěné trávníky, které splní účel a navíc Vám můžeme trávník nařezat přesně na Váš rozměr ZDARMA, třeba i kruh.